OS3: Problemy Ogiera! Latvala wygrywa

OS3: Problemy Ogiera! Latvala wygrywa

Podaj dalej

Kolejny piekielnie szybki, pełny dalekich skoków i pięknych poślizgów odcinek specjalny i już w tak wczesnej fazie rajdu widzimy pierwsze problemy zawodników. Sebastien Ogier ma kłopoty z silnikiem, Thierry Neuville nie czuje się komfortowo i traci dużo czasu a reszta… reszta jeździe szybko!

Pierwszym zawodnikiem na mecie był jak zwykle podczas pierwszego dnia imprez w tym sezonie Sebastien Ogier. Francuz od początku wydawał się bardzo zmartwiony, po chwili poinformował, że ma problemy z silnikiem i jego pedał gazu nie odpowiada. O dziwo, jeszcze gorszy czas wykręcił jego główny rywal w walce o tytuł mistrza świata Thierry Neuville. U Belga nie ma żadnych problemów z samochodem, sam zawodnik twierdzi, że nie czuje się pewnie i w takich warunkach można bardzo łatwo opuścić drogę.

Z problemów najlepszej dwójki mistrzostw nic nie robili sobie pozostali. Ogiera najpierw o prawie 5 sekund pokonał Jari-Matti Latvala, później swojego kolegę z M-Sportu wyprzedził jeszcze m.in. Ott Tanak. Czas Latvali utrzymał się na prowadzeniu aż do samego końca a w pierwszej trójce znalazło się trzech Finów! Drugi wynik wykręcił Esapekka Lappi, trzeci Teemu Suninen. W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Ott Tanak, jednak Latvala zbliżył się do niego na 0,3 s.

Tagi: WRC Rajd Finlandii Toyota Latvala

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News