OS20: Niesamowita walka dwóch herosów

OS20: Niesamowita walka dwóch herosów

Podaj dalej

Pierwszym dzisiejszym odcinkiem specjalnym był OS20 Orzysz 1. W okolicach Mikołajek od dłuższego czasu padał deszcz i trasa jest bardzo zniszczona i śliska. Według zawodników, niedzielne warunki są nawet gorsze od tych, które obserwowaliśmy pierwszego dnia ORLEN 74. Rajdu Polski.

Większość zawodników powtarzała na mecie jak mantrę: warunki są jeszcze gorsze, niż w piątek, nie da się tutaj jeździć, jest niesamowicie ślisko i mokro. Trasę po raz kolejny otwiera Craig Breen. Irlandczyk niestety znów przez pogodę całkowicie stracił pewność siebie i wykręcił bardzo słaby czas. Przez kilka minut najlepszy wynik widniał przy nazwisku Mikkelsen, jednak później do głosu doszedł Teemu Suninen.

Fin był na prowadzeniu i wydawało się, że nic nie będzie w stanie odebrać mu kolejnego oesowego zwycięstwa. Wtedy na trasie pojawili się Ott Tanak i Thierry Neuville. I takiej walki każdy z nas mógł sobie tylko życzyć. Estończyk i Belg byli zdecydowanie lepsi od całej reszty i wiedzieliśmy, że to nie pojedynek na przetrwanie. W tych niewiarygodnie ciężkich warunkach tych dwóch zawodników dokonało rzeczy niemożliwych. Lepszym ostatecznie okazał się Ott Tanak i wyszedł kolejny raz na prowadzenie w ORLEN 74. Rajdzie Polski!

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News