OS2: Suninen najlepszy o świcie

Drugi, a w zasadzie pierwszy pełny dzień 67. Neste Rajdu Finlandii rozpoczął się wyjątkowo wcześnie, bo już o godzinie 6:12 czasu polskiego. Dzisiaj na zawodników czeka łącznie aż 148 km rozdzielonych na 12 prób! Kto poradził sobie najlepiej na OS2 Halinen 1?

Pierwsza drobna niespodzianka czekała na nas już przy wyniku Thierry’ego Neuville’a. Belg stracił do otwierającego trasę Sebastiena Ogiera aż 4,8 s. na odcinku specjalnym o długości 7,65 km. Na mecie zawodnik Hyundaia był wyraźnie zdziwiony, jednak stwierdził, że mogą pojechać szybciej i mają zapas. Czas Ogiera został szybko poprawiony przez Jariego-Matti Latvalę. Reprezentant i faworyt gospodarzy pokonał swojego byłego kolegę z Volkswagena o 0,1 s. Zarówno Fin, jak i Ott Tanak wspominali, że trasa jest zaskakująco śliska. Jak dodali dziennikarze z Radia WRC – zawodnikom może zająć chwilę przyzwyczajenie się do panujących w Finlandii prędkości, więc na razie obserwujemy proces wjeżdżania się w ten specyficzny szuter.

Jak się później okazało, to nie czołowa czwórka mistrzostw była predestynowana do wykręcania najlepszych czasów o poranku. OS2 Halinen 1 padł łupem… Teemu Suninena, dla którego jest to drugi start w samochodzie klasy WRC w życiu. Młody Fin pokonał o 0,1 s. Krisa Meeka, trzeci Hayden Paddon stracił 0,3 s. Aż 8 zawodników zmieściło się w różnicy 1 sekundy!