OS2: Neuville nowym liderem Rajdu Szwecji

OS2: Neuville nowym liderem Rajdu Szwecji

Podaj dalej

Thierry Neuville wygrywa kolejny w tym roku odcinek specjalny i spycha Latvalę z fotela lidera Rajdu Szwecji. Belg minął linię mety z 2-sekundową przewagą nad drugim Krisem Meekiem.

Kierowca Hyundaia i20 WRC nie był jednak najbardziej zadowolony ze swojego przejazdu: – Było nieźle, jednak samochód był bardzo chaotyczny i nie jestem szczęśliwy z ustawień tylnego zawieszenia. Próbowałem jechać bardziej gładko, choć mogło być lepiej – skomentował na mecie Neuville.

Na trzecim miejscu do mety dojechał Ott Tanak, awansując jednocześnie na drugie miejsce w klasyfikacji rajdu. – Jest cholernie ślisko, ponadto widoczność jest bardzo słaba o tej porze dnia.

Jari-Matti Latvala, który wczoraj zapewnił Toyocie pierwsze oesowe zwycięstwo w sezonie 2017, tym razem dojechał do mety OS 2 ze stratą 4,6 sekundy do Neuville’a. – Samochód bardzo dobrze się prowadzi, jest dobry balans, jednak na długich hopach straciłem nieco pewności siebie, podobnie jak na testowym. Muszę się tym zająć – powiedział Fin.

Na piątym miejscu dojechał debiutujący w sezonie 2017 Mads Ostberg za kierownicą prywatnej Fiesty WRC, a z problemami zmaga się Sebastien Ogier. – Było bardzo ciężko, szczególnie w wąskich, śliskich sekcjach. Nie był to jednak zły odcinek – mówił na mecie Francuz, który ostatecznie spadł w klasyfikacji generalnej na odległe 8. miejsce.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News