OS19: Hattrick Evansa na Arenie Mikołajki

OS19: Hattrick Evansa na Arenie Mikołajki

Podaj dalej

Ostatnią próbą drugiego dnia ORLEN 74. Rajdu Polski był trzeci przejazd przez Arenę Mikołajki. Tor znany wszystkim doskonale – krótki, techniczny, wymagający maksymalnej koncentracji. Najlepiej w panujących warunkach poradził sobie… jakże mogłoby być inaczej – Elfyn Evans. Liderem po drugim pełnym dniu i 19 odcinkach specjalnych jest Thierry Neuville.

Pierwsza para – Andres Mikkelsen i Craig Breen – wyjechała na trasę równo o godzinie 19:41. Lepszy okazał się w niej Andreas Mikkelsen. Po kolejnych pięciu pojedynkach wiedzieliśmy już wszystko. Próba padła łupem Elfyna Evansa. Walijczyk wygrał w tym roku wszystkie oesy na Arenie Mikołajki, co ciekawe, jego zwycięskie czasy to 1:44,4, 1:44,3 i 1:44,4 – co za powtarzalność! Podium uzupełnili Thierry Neuville i Andreas Mikkelsen. Oto zwycięzcy poszczególnych pojedynków:

Andreas Mikkelsen def. Craig Breen
Elfyn Evans def. Mads Ostberg
Stephane Lefebvre def. Juho Hanninen
Dani Sordo def. Teemu Suninen
Sebastien Ogier def. Hayden Paddon
Thierry Neuville def. Ott Tanak

Po 19 odcinkach ORLEN 74. Rajdu Polski na prowadzeniu znajduje się Thierry Neuville. Jego przewaga nad drugim Ottem Tanakiem wynosi 3,1 s. Podium ze stratą 25,5 s. do Belga uzupełnia jego kolega z Hyundai Motorsport – Hayden Paddon.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News