OS18: Neuville liderem. Tanak wykonuje świetną robotę

OS18: Neuville liderem. Tanak wykonuje świetną robotę

Podaj dalej

Ostatnim prawdziwym odcinkiem specjalnym dnia były Kruklanki 2. Po całym dniu pełnym dramatów na prowadzeniu znajduje się Thierry Neuville. Do końca etapu pozostał tylko odcinek super specjalny na Arenie Mikołajki.

To, że Stephane Lefebvre poradził sobie świetnie nie jest już żadną niespodzianką. Generalnie rzecz biorąc, tempo Citroenów było dzisiaj bardzo solidne i w przeciwieństwie do poprzednich rajdów, francuski producent nie odstawał znacząco od reszty stawki. Biorąc pod uwagę problemy ze swoim samochodem i brak tylnego skrzydła rezultat Otta Tanaka na 18 odcinku specjalnym jest co najmniej imponujący. Estończyk stracił do Thierry’ego Neuville’a zaledwie 8,6 s.

Próba Kruklanki 2 padła łupem Thierry’ego Neuville’a. Na drugim miejscu znalazł się Hayden Paddon, trzeci był Stephane Lefebvre. Po 18 oesach ORLEN 74. Rajdu Polski na prowadzeniu znajduje się Thierry Neuville. Jego przewaga nad Ottem Tanakiem wynosi 2,5 s. Bardzo szybko do czołówki zbliżył się Hayden Paddon, który na ten moment traci do swojego kolegi z zespołu 24,9 s.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News