OS17: Marsz Toyoty do zwycięstwa

OS17: Marsz Toyoty do zwycięstwa

Podaj dalej

Ostatnim odcinkiem specjalnym pierwszej sobotniej pętli był OS17 Saalahti 1. Najlepszy, podobnie jak na wszystkich poprzednich oesach poranka był Jari-Matti Latvala.

Na zakończenie porannej pętli zawodnicy zmierzyli się na odcinku Saalahti 1. Próba króciutka, bo o długości zaledwie 4,21 km, jednak niezwykle piękna i urokliwa. Większość partii prowadzi po szerokiej, prostej drodze z szóstkowymi, czasem niewidocznymi zakrętami. W trakcie całego oesu możemy podziwiać przepiękny fiński krajobraz; lasy, łąki, specyficzne domki, mosty itp. Próba wróciła do Rajdu Finlandii w ubiegłym roku po 25-letniej przerwie.

Zawodnicy na mecie zgodnie powtarzali, że jest to bardzo ciekawy oes i jazda po nim to czysta przyjemność. Była to jedna z tych prób, na których niewiele można wygrać, ale można bardzo dużo przegrać. Wyniki poszczególnych załóg były zbliżone. Co prawda więcej stracili tu Khalid Al-Qassimi i Mads Ostberg, ale reszta poradziła sobie dobrze. Ostatecznie, najlepszy był Jari-Matti Latvala, który wygrał dzisiaj wszystkie oesy. Na drugim miejscu ex-aequo ukończyli Esapekka Lappi i Ott Tanak, trzeci był Teemu Suninen.

Po pierwszej sobotniej pętli Jari-Matti Latvala prowadzi z przewagą 7,8 s. nad Esapekką Lappim. Trzecie miejsce zajmuje w tym momencie Juho Hanninen, co czyni nam całe podium wypełnione fińskimi zawodnikami Toyoty. W pierwszej piątce znajdują się jeszcze Teemu Suninen i Elfyn Evans.

Tagi: WRC Rajd Finlandii Toyota

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News