OS16: Dramat Latvali, błędy całej czołówki!

OS16: Dramat Latvali, błędy całej czołówki!

Podaj dalej

Walka na ORLEN 74. Rajdzie Polski trwa w najlepsze. Drugi przejazd najdłuższej próby rajdu – Pozezdrze 2 był polem do popisu dla Haydena Paddona. Podczas tej próby działy się jednak niesamowite historie w czołówce!

Od początku drugiego pełnego dnia ORLEN 74. Rajdu Polski zauważalny jest wyraźny podział. Pierwszych siedmiu zawodników przystępujących do próby wymienia się między sobą ciosami, jednak wszystko to zostaje daleko z tyłu, kiedy na trasę wyjeżdża ostatnich sześciu. W pierwszej grupie najlepszy był tym razem Andreas Mikkelsen, który pokonał na OS16 Pozezdrze 2 swoich kolegów z zespołu Citroen Racing, Teemu Suninena, Elfyna Evansa, Madsa Ostberga i Juho Hanninena. Jak sytuacja wyglądała w czołówce?

W czołówce działo się niesamowicie dużo! Najlepszym czasem popisał się Hayden Paddon. Na drugim miejscu na metę wpadł Sebastien Ogier, trzeci był Dani Sordo. Najważniejsze wydarzenia rozegrały się jednak między czołową trójką! Jari-Matti Latvala wypadł z trasy i nie kontynuuje jazdy, Ott Tanak stracił tylne skrzydło, a Thierry Neuville dojechał na kapciu. W tym momencie na pierwszym miejscu w ORLEN 74. Rajdzie Polski znajduje się Ott Tanak, drugi jest Thierry Neuville ze stratą 14,4 s., podium uzupełnia Hayden Paddon! Teraz pytanie brzmi – ile czasu bez skrzydła będzie tracił teraz Ott Tanak?

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News