OS14: Meeke wypada z trasy, Neuville powiększa prowadzenie

OS14: Meeke wypada z trasy, Neuville powiększa prowadzenie

Podaj dalej

To nie był szczęśliwy odcinek specjalny dla Krisa Meeke’a – zawodnik jadący Citroenem C3 WRC wypadł z trasy i stracił swoje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Najszybszy na oesie był Thierry Neuville, który pewnie zmierza po swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017.

Przedostatni odcinek sobotniej pętli mógł okazać się przełomowy dla Thierry’ego Neuville’a w jego walce o zwycięstwo – Belg pokonał aż o 11,7 sekundy jadącego na drugim miejscu Jariego-Matti Latvalę.

Fin traci już do Neuville’a 43 sekundy i zamiast ataku, powinien zacząć myśleć nad obroną swojej 2. pozycji przed Ottem Tanakiem, który na tę chwilę traci do kierowcy Toyoty Yaris zaledwie 4,3 sekundy.

Wygląda na to, że straciliśmy tutaj sporo czasu – komentował Latvala. – Nasze opony są już chyba za bardzo zużyte i nie jechało się dobrze. Ponadto, Kris Meeke wypadł z trasy i musiałem zwolnić.

Po wypadnięciu z trasy kierowcy francuskiego zespołu na piątą lokatę awansował Dani Sordo: – Mamy mało przyczepności, ale nie możemy pozwolić sobie na błąd, ponieważ Breen jest coraz bliżej.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News