OS13: Problemy Ogiera trwają. Paddon wygrywa

OS13: Problemy Ogiera trwają. Paddon wygrywa

OS13: Problemy Ogiera trwają. Paddon wygrywa

Podaj dalej

Po problemach z rozegraniem porannych odcinków specjalnych, tym razem wystartowaliśmy o czasie. Próba Gołdap położona jest bardzo blisko granicy z Rosją i z całą pewnością jest jedną z najszybszych w całym rajdzie.

Bardzo dobre tempo prezentowało kilku pierwszych zawodników, na czele ze Stephanem Lefebvrem. Francuz z ekipy Citroena wykręcił doskonały czas, pokonując m.in. Andreasa Mikkelsena, Elfyna Evansa, Madsa Ostberga i Craiga Breena. Pierwsze drobne problemy pojawiły się u Juho Hanninena, a Teemu Suninen był bardzo niezadowolony ze swojego czasu.

Wyniki tych zawodników nie odgrywają jednak znaczącej roli, jeśli chodzi o czołowe pozycje w klasyfikacji generalnej. Co działo się z przodu? Wygląda na to, że problemy Sebastiena Ogiera nie ustały z końcem próby numer 12. Francuz narzekał na mecie tego oesu na bardzo wiele czynników i spadł w klasyfikacji generalnej na 6. pozycję. Gołdap 1 padł ostatecznie łupem Haydena Paddona. 1,4 s. za nim ukończył Thierry Neuville, 1,8 s. Ott Tanak. Walka o triumf w ORLEN 74. Rajdzie Polski trwa w najlepsze!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News