OS13: Lappi liderem przed sobotą

OS13: Lappi liderem przed sobotą

Podaj dalej

Zmagania podczas pierwszego pełnego dnia 67. Neste Rajdu Finlandii zakończyły się na ulicznym odcinku super specjalnym Harju 2. Najlepszy był na nim Thierry Neuville.

Próba uliczna znana wszystkim doskonale. Początek na asfalcie z kilkoma wąskimi zakrętami i nawrotami, następnie łącznik szutrowy przez las w centrum miasta, końcówka ponownie na asfalcie z bardzo ciasną szykaną. Jako pierwszy na trasę wyruszył Dani Sordo, jednak jego czas został bardzo szybko przebity przez Otta Tanaka. Kilku następnych zawodników nie miało większych szans na poprawienie wyniku Estończyka. Na trasie pojawiali się kolejno Valeriy Gorban, Khalid Al-Qassimi, Hiroki Arai, Quentin Gilbert i Jari Huttunen.

Po przejazdach tych zawodników do walki przystąpiła najlepsza dziewiątka pierwszych 12 odcinków specjalnych Rajdu Finlandii. O ile Kris Meeke nie zachwycił, to już Thierry Neuville wykręcił czas o 0,1 s. lepszy od Otta Tanaka. Kolejni zawodnicy nie potrafili poprawić wyniku Belga. Pierwsza trójka wyglądała tutaj zatem następująco: 1. Neuville, 2. Tanak, 3. Breen.

Po pierwszym pełnym dniu 67. Neste Rajdu Finlandii na prowadzeniu znajduje się Esapekka Lappi, który wyprzedza Jariego-Matti Latvalę o 4,4 s. Podium uzupełnia trzeci Fin – Teemu Suninen, który traci już 19 s. Na kolejnych pozycjach znajdują się odpowiednio 4. Craig Breen +33,0 5. Juho Hanninen 39,1 s. 6. Mads Ostberg +45,0 s. 7. Elfyn Evans +45,1 s. 8. Thierry Neuville +58,0 s. 9. Kris Meeke +1:07,6 s. 10. Ott Tanak +1:50,2 s.

Jutrzejsze zmagania startują o godzinie 7:58 czasu polskiego.

Tagi: WRC Rajd Finlandii Toyota Lappi

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News