OS12: Latvala zapowiada walkę

OS12: Latvala zapowiada walkę

Podaj dalej

Ostatnim prawdziwym odcinkiem specjalnym dnia był OS12 Laukaa 2. Zmagania przebiegały dosyć spokojnie a zawodnicy mają już w głowie jutrzejsze oesy i z całą pewnością różne załogi będą miały do nich całkowicie różne podejście.

Z rozmów przeprowadzonych na mecie próby jasno wynika, że Jari-Matti Latvala ma zamiar jutro walczyć o odzyskanie prowadzenia. Według doświadczonego Fina jutrzejsze oesy są bardziej wymagające i tak naprawdę dopiero na nich rozstrzygną się losy imprezy. Nie kończą się problemy Hyundaia. Przy nieobecności Haydena Paddona obaj pozostali zawodnicy muszą się skupić na zbieraniu punktów do klasyfikacji producentów, jednak zarówno Thierry Neuville jak i Dani Sordo nie mogą znaleźć odpowiedniego tempa. Jak sami twierdzą, wszystko jest w porządku z samochodami, problem leży po ich stronie.

Mieszane nastroje panują w M-Sporcie i Citroenie. Brytyjski producent stracił rano Sebastiena Ogiera a Ott Tanak miał kapcia i stracił mnóstwo czasu. Elfyn Evans jedzie swoje, bez rewelacji, a zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w Fieście WRC ’17 jest Teemu Suninen. W Citroenie… w rozważaniach nie powinniśmy raczej uwzględniać Khalida Al-Qassimiego. Kris Meeke jedzie spokojnie, bez szaleństw, najlepszym zawodnikiem francuskiego producenta jest znów Craig Breen.

Kto wygrał 12 próbę dnia? Jakże mogłoby być inaczej – Esapekka Lappi. Młody kierowca Toyoty ma teraz przewagę w klasyfikacji generalnej 67. Neste Rajdu Finlandii w wysokości 4,6 s. nad Jarim-Mattim Latvalą. Podium uzupełnia na ten moment trzeci Fin i najlepszy zawodnik M-Sportu Teemu Suninen. Do końca dnia pozostał jeszcze tylko jeden oes – uliczna próba Harju.

Tagi: WRC Rajd Finlandii Toyota

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News