OS11: Teatr jednego aktora

OS11: Teatr jednego aktora

OS11: Teatr jednego aktora

Podaj dalej

Drugi przejazd przez próbę Äänekoski-Valtra 2 był bardzo spokojny. Oes o długości 7,39 km nie przyniósł żadnych dramatów, jednak kilku zawodników miało tutaj drobne problemy. Kolejny raz najlepszy był Esapekka Lappi!

Głównym pytaniem przed rozpoczęciem odcinka specjalnego było to, czy Juho Hanninen zdoła w odpowiednim stopniu naprawić uszkodzone na poprzednim teście zawieszenie. Bardzo szybko okazało się, że Fin wykonał świetną robotę na dojazdówce i wszystko jest w porządku z jego Yarisem WRC. Craig Breen narzekał na problemy z procedurą startową. Przez pierwsze 700 metrów musiał pracować różnymi przełącznikami, aby wszystko pracowało poprawnie.

Po przejeździe wszystkich zawodników klasy WRC zwycięzca był znów ten sam. Esapekka Lappi wydaje się dzisiaj niesamowicie ciężki do pokonania. Tym razem wygrał o 0,4 s. z Teemu Suninenem i 0,7 s. z Ottem Tanakiem. Jari-Matti Latvala był dopiero 8. i stracił do młodego Fina z Toyoty 3,2 s. Oznacza to, że przewaga Lappiego w tym momencie wzrosła do 3,5 s.

Tagi: WRC Rajd Finlandii Toyota Lappi

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News