OS11: Latvala najlepszy na otwarcie

OS11: Latvala najlepszy na otwarcie

Podaj dalej

Pierwszym odcinkiem specjalnym dnia była próba Baranowo 1. Miała ona początkowo wystartować równo o godzinie 8:08, jednak z niewyjaśnionych przyczyn, prawdopodobnie bezpieczeństwa ściganie rozpoczęło się 15 minut później, o godzinie 8:23.

Warunki na trasie są dziś wyraźnie lepsze. Na mazurach świeci piękne słońce, nawierzchnia jest jeszcze mokra i wilgotna, ale nie w takim stopniu, jak wczoraj. Widać wyraźniej, że wiele partii zdążyło już przeschnąć, a za samochodami pojawiają się pierwsze kłęby kurzu.

Także zupełnie inna jest dzisiaj kolejność startowa. Jako pierwsi na trasę ruszają kierowcy Citroen Racing – Craig Breen oraz Andreas Mikkelsen. Co ciekawe, przez długi czas to właśnie ta dwójka była na czele OS11 Baranowo 1. Reprezentanci francuskiego teamu byli ex-aequo najlepsi, aż do czasu przejazdów czołówki. Począwszy od Haydena Paddona zaczęła się najważniejsza rywalizacja. Próba padła ostatecznie łupem Jariego-Matti Latvali. Tuż za nim uplasował się Thierry Neuville, trzeci był Ott Tanak.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News