OS10: Evans wygrywa na arenie. Neuville liderem

OS10: Evans wygrywa na arenie. Neuville liderem

Podaj dalej

Ostatni odcinek specjalny dnia to przejazd przez Arenę Mikołajki. Po niezwykle ciężkim dniu na oesach ta próba była już zdecydowanie łatwiejsza. Liderem po pierwszym dniu zmagań jest Thierry Neuville.

Jako pierwsi na trasę wyruszyli Sebastien Ogier i Thierry Neuville. W tym niezwykle prestiżowym pojedynku Forda i Hyundaia lepszy okazał się Belg. Tuż za nimi na trasie pojawili się Ott Tanak i Jari-Matti Latvala. W tym pojedynku lepszy był już zawodnik w Fieście WRC ’17. Ott Tanak był najlepszy spośród czołowej czwórki rajdu, jednak to zwycięstwo nie pozwoliło mu na awans na pierwsze miejsce w ORLEN 74. Rajdzie Polski.

Po występach najlepszej czwórki rajdu na torze mogliśmy obserwować Elfyna Evansa i Daniego Sordo. Tutaj ze zdecydowaną przewagą wygrał ten, który był najlepszy wczoraj – Elfyn Evans. Czas Walijczyka był również lepszy od tych Thierry’ego Neuville’a i Otta Tanaka. W pojedynku Haydena Paddona i Juho Hanninena zdecydowanie lepszy był Nowozelandczyk, a później w swoich parach wygrywali jeszcze Andreas Mikkelsen, Stephane Lefebvre i Teemu Suninen.

Ostatecznie oes padł łupem Elfyna Evansa, drugi był Ott Tanak, trzeci Thierry Neuville. W pierwszej szóstce znaleźli się jeszcze dwaj kierowcy Citroena – Andreas Mikkelsen i Stephane Lefebvre. Taka sytuacja nie zdarzała się w tym sezonie zbyt często.

Po pierwszym dniu ORLEN 74. Rajdu Polski na prowadzeniu znajduje się Thierry Neuville. Belg jest w tym momencie lepszy o 1,3 s. od Otta Tanaka, trzecie miejsce zajmuje Jari-Matti Latvala ze stratą 6,6 s. W czołowej piątce znajdują się jeszcze Sebastien Ogier i Hayden Paddon. Jutrzejsze zmagania startują o godzinie 8:08 od odcinka specjalnego numer 11 – Baranowo 1.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News