OS10: Esapekka Lappi nowym liderem!

OS10: Esapekka Lappi nowym liderem!

Podaj dalej

Jesteśmy właśnie w środku popołudniowej pętli 67. Neste Rajdu Finlandii. Przed momentem zawodnicy klasy WRC ukończyli zmagania na próbie OS10 Lankamaa, która jako jedyny oes rajdu jest przejeżdżana tylko jeden raz. Esapekka Lappi nowym liderem!

Próba przez wielu uważana jako najlepsza i najciekawsza w tegorocznej edycji fińskiego klasyka. Kilka wąskich sekcji z ciasnymi zakrętami, kilka szerszych i ogromnymi hopami – mamy tutaj cały Rajd Finlandii w pigułce. Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań dziennikarze z Radia WRC określali dyspozycję Esapekki Lappiego, jako „rajd życia”. Czy rzeczywiście tak powinniśmy postrzegać występ młodego Fina? Najmłodszy reprezentant teamu Toyoty nie jeden raz udowodnił nam już, że jest niesamowicie szybki i drzemie w nim ogromny potencjał. Wygrał najwięcej oesów z wszystkich zawodników na Rajdzie Sardynii, na Rajdzie Polski miał pecha. Czy wygrywanie przez niego odcinków specjalnych i ewentualne prowadzenie w rajdzie nie powinno być już traktowane, jako coś zupełnie normalnego?

Od samego poranka z problemami mierzy się Thierry Neuville. W tym momencie należy zadać sobie pytanie, czy dyspozycja Belga nie pozwala mu na dołączenie do czołówki, czy też problem leży po stronie maszyny. Absolutnie żadnych problemów nie mają w dalszym ciągu Finowie, którzy na własnej ziemi dyktują tempo i wymieniają się ciosami. W przeciągu całego dnia fenomenalnie spisują się wszystkie Toyoty, szczególnie ta, w której za kierownicą siedzi Esapekka Lappi. Młody reprezentant gospodarza wygrał właśnie kolejny oes i jest nowym liderem 67. Neste Rajdu Finlandii! W pierwszej czwórce próby znaleźli się wszyscy Finowie. Na ten moment wszyscy znajdują się również na czołowych pozycjach w klasyfikacji generalnej.

Tagi: WRC Rajd Finlandii Toyota Lappi

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News