Oryginalna Celica GT4 Carlosa Sainza trafiła na aukcję. Niestety - cena jest zaporowa

Oryginalna Celica GT4 Carlosa Sainza trafiła na aukcję. Niestety - cena jest zaporowa

Podaj dalej

Niecałe 200 000 euro, tyle trzeba przygotować aby stać się posiadaczem oryginalnej Toyoty Celica GT4 ST165 Carlosa Sainza. Samochód został właśnie wystawiony na sprzedaż przez belgijską firmę Deman Brussels.

To właśnie ten model zapoczątkował historię sukcesów Toyoty w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Egzemplarz wystawiony na sprzedaż to dokładnie to samo auto w którym Hiszpan zajął drugie miejsce w Rajdzie Grecji w 1991 roku.

W sumie Sainz w sezonie ’91 sięgnął tym samochodem po pięć zwycięstw i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców. Do mistrzostwa zabrakło punktów z Australii, gdzie „El Matador” miał wypadek.

Samochód wystawiony jest aktualnie przez Deman Brussels na portalu Classic Driver za 199 000 euro. Należał do zespołu Toyota Team Europe w 1991 roku, co potwierdza certyfikat autentyczności wystawiony przez Toyota Motorsport GmbH (TMG) w Kolonii. Ostatnim właścicielem auta był Ernst Kopp, belgijski kolekcjoner i pasjonata, a dawniej szef zespołu mechaników Toyota Team Europe.

Jeśli jesteście zainteresowani nabyciem tej kultowej maszyny, to aukcję znajdziecie pod tym linkiem.

Motocyklista wjechał na jednym kole tuż przed radiowóz. Spędzi 9 tygodni za kratkami

źródło: motofakty.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News