ORLEN Stay&Play: Rocket League - jak dołączyć do gry i strzelać bramki nawet bez dużego doświadczenia?

ORLEN Stay&Play: Rocket League - jak dołączyć do gry i strzelać bramki nawet bez dużego doświadczenia?

Podaj dalej

Maj stoi pod znakiem wirtualnych rozgrywek. Firma PKN Orlen zaangażowała się w aż trzy cykle sportowe przeznaczone dla amatorów. Po e-Tour de Pologne przyszedł także czas dla fanów motoryzacji. Orlen Stay & Play to propozycja dla fanów samochodów i piłki nożnej. 

Przerwa w organizacji wydarzeń sportowych sprzyja inicjatywom, które angażują kibiców i pozwalają im przeżyć prawdziwe emocje dzięki wirtualnej rzeczywistości. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom kilkudziesięciu członków ORLEN Team oraz Grupy Sportowej ORLEN weźmie w udział w esportowej rywalizacji w ramach akcji ORLEN Stay&Play, która będzie trwała od najbliższego piątku do końca maja. Dodatkowym elementem wirtualnej rywalizacji będzie wsparcie przez Fundację ORLEN, w porozumieniu ze zwycięzcami turniejów, wybranej inicjatywy charytatywno – dobroczynnej. 

W ramach projektu zawodnicy zostaną zaangażowani w wirtualną rywalizację, tocząc pojedynki w ramach dwóch gier – Asseto Corsa (wyścigi samochodowe) oraz Rocket League (piłkarskie rozgrywki samochodowe).

O ile Assetto Corsa i ściganie się na symulatorach jest nam, fanom motorsportu bliskie sercu, inaczej sytuacja wygląda jeśli chodzi o grę Rocket League.

Co to dokładnie jest?

Rocket League to komputerowa gra stworzona i wydana przez studio Psyonix. Premiera gry odbyła się 7 lipca 2015 na platformach Windows i PlayStation 4, natomiast 17 lutego 2016 roku trafiła na konsolę Xbox One. Gra od razu zyskała ogromne grono fanów. 

Rozgrywka w Rocket League polega na kontrolowaniu samochodu wyścigowego, którym uderzamy piłkę w kierunku bramki przeciwnika i zdobyć punkt – dokładnie tak samo, jak w piłce nożnej. Gra zawiera również elementy przypominające destruction derby, co jest dodatkowym smaczkiem dla fanów demolki. 

W grze znajduje się również wiele modyfikatorów meczów. Dzięki nim możemy zmienić m. in. długość meczu, siłę grawatiacji, wielkość i kształt piłki oraz szybkość graczy.

Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych porad, które uczynią z was dużo lepszych graczy:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News