ORLEN e-Tour de Pologne: Kubica wygrał, ale najważniejsza była zabawa. Teraz czas na motorsport

ORLEN e-Tour de Pologne: Kubica wygrał, ale najważniejsza była zabawa. Teraz czas na motorsport

Podaj dalej

W klasyfikacji VIP ORLEN e-Tour de Pologne w miniony weekend ponownie triumfował Robert Kubica z ORLEN Team. Polak był najszybszy w swojej kategorii na każdym z czterech etapów. W finałowej rozgrywce na wirtualnej trasie w Londynie brali udział także goście specjalni Witold Bańka, szef WADA oraz Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Na trasie finałowego etapu wysoką formę potwierdził Robert Kubica, który w klasyfikacji VIP wygrał z dużą przewagą na rywalami.

– Na jednym z podjazdów trochę mi się poluzował rower i zdekoncentrowałem się. Grupa mi uciekła i ciężko było ją gonić. Ale w sumie było bardzo OK. Wszystko fajnie się ułożyło. To była świetna zabawa i dobry trening. Dziękuję za zaproszenie i dziękuję wszystkim uczestnikom. Mam nadzieję do zobaczenia wkrótce – powiedział kierowca ORLEN Team.

Drugie miejsce wśród VIP-ów wywalczyła Marta Łagownik, dwukrotna mistrzyni Polski w triathlonie, także reprezentująca barwy grupy sportowej ORLEN.

ORLEN e-Tour de Pologne

ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów to wirtualny wyścig kolarski, w którym mogli startować wszyscy posiadający trenażer smart oraz aplikację Zwift. Rywalizacja składała się z czterech etapów na wirtualnych trasach w Richmond, Innsbrucku, Yorkshire oraz Londynie. W poszczególnych odsłonach wyścigu brali udział miłośnicy kolarstwa z całego świata, w tym gwiazdy różnych dyscyplin reprezentujący grupę sportową ORLEN z Robertem Kubicą, Bartoszem Zmarzlikiem i Anitą Włodarczyk na czele.

Robert Kubica: – W środę wyjeżdżam na 10 dni i zaczynam tour. Najpierw zajęcia poza torem, a potem zaczynają się już testy DTM i ORLEN Team ART wyjedzie po raz pierwszy na tor. Powoli więc zaczynam wracać do tego, co miałem robić w tym roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News