OMM Drive Super S Cup: Roszady w stawce przed kolejną rundą w Poznaniu. Będą także simracerzy!

OMM Drive Super S Cup: Roszady w stawce przed kolejną rundą w Poznaniu. Będą także simracerzy!

Podaj dalej

W najbliższy weekend do rywalizacji wracają Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, a wraz z nimi jeden z ulubionych cykli wśród kibiców i kierowców: OMM Drive Super S Cup. 

OMM

Tegoroczna stawka zawodników Mini składa się zarówno z doświadczonych kierowców, jak i debiutantów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie sportów motorowych. Co ciekawe, cykl OMM Drive Super S Cup cieszy się wśród kierowców takim zainteresowaniem, że przed 3. i 4 rundą mistrzostw dołączają kolejni debiutanci. 

W ostatni weekend sierpnia na Torze Poznań swoje pierwsze kroki w sportach motorowych stawiać będą Rafał Gawkowski i Adam Karkuszewski. 

Przemysław Pluciński, organizator OMM Drive Super S Cup:Na tę rundę dołączają do nas nowi zawodnicy, którzy bardzo dużo trenowali. Adam Karkuszewski to kierowca bardzo dobrze znany w świecie simracingu, więc nie jest żółtodziobem. Swoje doświadczenie z symulatora będzie teraz przenosił na prawdziwe wyścigi. Mogę zdradzić, że w treningach notował bardzo dobre czasy, więc z pewnością będzie walczył o dobry wynik w dwóch wyścigach typu sprint.

OMM

W 2-godzinnym wyścigu Endurance, który będzie zwieńczeniem wyścigowego weekendu na Torze Poznań, zobaczymy także Damiana Lemparta, który stworzy załogę z Adamem Karkuszewskim. Lempart to kolejny kierowca, który swoje pierwsze kroki w świecie wyścigów stawiał na komputerowym symulatorze. 

Drugą załogą debiutantów w wyścigu długodystansowym będą Tomasz Kulczyński i Maciej Łaszkiewicz, którzy zastąpią załogę Hawryluk/Hyżyk. Dwójka znana z pierwszej rundy na ten weekend miała inne plany, jednak wrócą do ścigania podczas wrześniowej rundy. Jak zapowiedział organizator OMM Drive Super S Cup, do końca sezonu nie zobaczymy także Juliusza Sytego, który musiał zrezygnować ze ścigania z powodów zdrowotnych. Życzymy szybkiego powrotu za kierownicę!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News