OMM Drive Super S Cup: Organizator cyklu przewiduje zacięty weekend. Do stawki wraca drugi wicemistrz z sezonu 2018

OMM Drive Super S Cup: Organizator cyklu przewiduje zacięty weekend. Do stawki wraca drugi wicemistrz z sezonu 2018

Podaj dalej

Już w najbliższy weekend Tor Poznań ugości zawodników rywalizujących w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W stolicy Wielkopolski spotkają się zarówno kierowcy rywalizujący w WSMP, jak i mistrzostwach Polski 318 IS Cup PL, mistrzostwach Polski Endurance, a także mistrzostwach Polski OMM Drive Super S Cup. 

Zapowiedź ostrej rywalizacji o punkty

OMM

Zawody w Przeźmierowie odbędą się zgodnie z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi. W związku z pandemią koronawirusa organizatorzy i uczestnicy będą musieli przestrzegać zasad związanych z maseczkami i dystansem społecznym. 

W rywalizacji OMM Drive Super S Cup, przeznaczonej dla jednakowych, pucharowych Mini, sporą przewagę po pierwszych czterech rundach wypracował sobie Bartosz Alejski. To właśnie od przed 5. i 6. rundą tegorocznego cyklu będzie faworytem do zwycięstwa. 

Przed nim stoi jednak trudne zadanie. Świetne tempo podczas sierpniowej rundy zaprezentował m. in. Tomasz Pawlaczyk, który przerwał serię zwycięstw Alejskiego. Ponadto, swój gościnny start zaawizował drugi wicemistrz sezonu 2018, Paweł Lepert.

WSMP OMM Super S Cup

Czołowa piątka klasyfikacji generalnej wciąż ma matematyczne szanse na końcowy triumf. Na fotelu lidera ze 102 punktami zasiada Bartosz Alejski. Wirtualne podium uzupełniają Tomasz Pawlaczyk (75 pkt) i Adam Dębicki (59 pkt). Nie możemy jednak zapominać także o Jakubie Kojderze i Adrianie Lewandowskim, którzy skompletowali odpowiednio 35 i 31 oczek.

Przemysław Pluciński, organizator OMM Drive Super S Cup:Mamy połowę sezonu, więc w walce o podium wciąż jest kilku pretendentów spoza pierwszej trójki. Wiem, że wysokie ambicje mają zarówno Adrian Lewandowski, jak i Jakub Kojder. Pukają do czołowej trójki, więc zapowiada się ciekawa rywalizacja o punkty. W ten weekend do stawki dołącza Paweł Lepert, drugi wicemistrz sezonu 2018, który stęsknił się za naszym pucharem. Zawsze prezentował świetne tempo, więc na pewno namiesza w stawce. Ponadto, urozmaici naszą rywalizację w długim dystansie, gdzie podzieli się kierownicą z Bartkiem Alejskim. Prognozy mówią o świetnej pogodzie, więc warunki do jazdy będą optymalne. Kierowcy z pewnością spróbują zaatakować rekord toru w naszych Mini.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News