Okazała lista na Memoriał

Już w sobotę, 1 kwietnia rozpocznie się pierwsza runda Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Platinum Rajd Memoriał J.Kuliga i M.Bublewicza 2017. Poznaliśmy już listę zgłoszeń!

Okazała lista na Memoriał
Podaj dalej

Otwiera ją startujący w Audi Quattro A2 Grzegorz Olchawski, tuż za nim z Audi Quattro A1 doskonale znana m.in. z roku ubiegłego załoga Rowiński / Tokarska.

Na liście widnieją 32 pozycje. Jeśli chodzi o znane nazwiska, to oprócz wymienionych już zawodników znajdziemy tam też np. Tomasza Szupryczyńskiego w Hondzie Civic, czy Arkadiusza Kulę w BMW M3 E30. Jak wskazuje sama idea cyklu, na starcie nie zabraknie rajdowych klasyków – Subaru Impreza GC8, Porsche 911, Toyota Corolla, Łada VFTS, FSO 125p, FSO Polonez 2000, Renault 11, Ford Sierra Cosworth, Mercedes-Benz 280, czy w końcu Polski Fiat 126p.

Musicie przyznać, te nazwy budzą wspomnienia. Historyki wystartują w sobotę o godzinie 19:40 od odcinka Wieliczka Rynek 1. Następnie po serwisie pokonają tę próbę drugi raz. W niedzielę na zawodników czeka odcinek Brzegi – Jeziora. Będzie on przejeżdżany 3-krotnie i wyłoni nam zwycięzcę pierwszej, historycznej rundy HRSMP.

Oprócz historyków w Wieliczce i okolicach zobaczymy również zawodników ścigających się w nowszych konstrukcjach. Na liście zgłoszeń Rajdu Okręgowego mamy między innymi 4 Fiesty Proto. W nich Mateusz Lisowski, Filip Nivette, Waldemar Kluza oraz Damian Łata. Za kierownicę Subaru po przerwie wraca także Sebastian Frycz.

Nie zabraknie zatem nazwisk znanych z mistrzostw Polski. Oprócz wymienionych już kierowców na trasach zobaczymy też m.in. Łukasza Kotarbę, Rafała Kręciocha, czy Marka Bugajskiego.

Zawodnicy startujący w ramach RO będą mieli do pokonania dwa odcinki więcej od kierowców HRSMP. Będą to dwa przejazdy przez próbę Brzegi sobotniego przedpołudnia.

Przeczytaj również