Okazała lista na Memoriał

Okazała lista na Memoriał

Podaj dalej

Już w sobotę, 1 kwietnia rozpocznie się pierwsza runda Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Platinum Rajd Memoriał J.Kuliga i M.Bublewicza 2017. Poznaliśmy już listę zgłoszeń!

Otwiera ją startujący w Audi Quattro A2 Grzegorz Olchawski, tuż za nim z Audi Quattro A1 doskonale znana m.in. z roku ubiegłego załoga Rowiński / Tokarska.

Na liście widnieją 32 pozycje. Jeśli chodzi o znane nazwiska, to oprócz wymienionych już zawodników znajdziemy tam też np. Tomasza Szupryczyńskiego w Hondzie Civic, czy Arkadiusza Kulę w BMW M3 E30. Jak wskazuje sama idea cyklu, na starcie nie zabraknie rajdowych klasyków – Subaru Impreza GC8, Porsche 911, Toyota Corolla, Łada VFTS, FSO 125p, FSO Polonez 2000, Renault 11, Ford Sierra Cosworth, Mercedes-Benz 280, czy w końcu Polski Fiat 126p.

Musicie przyznać, te nazwy budzą wspomnienia. Historyki wystartują w sobotę o godzinie 19:40 od odcinka Wieliczka Rynek 1. Następnie po serwisie pokonają tę próbę drugi raz. W niedzielę na zawodników czeka odcinek Brzegi – Jeziora. Będzie on przejeżdżany 3-krotnie i wyłoni nam zwycięzcę pierwszej, historycznej rundy HRSMP.

Oprócz historyków w Wieliczce i okolicach zobaczymy również zawodników ścigających się w nowszych konstrukcjach. Na liście zgłoszeń Rajdu Okręgowego mamy między innymi 4 Fiesty Proto. W nich Mateusz Lisowski, Filip Nivette, Waldemar Kluza oraz Damian Łata. Za kierownicę Subaru po przerwie wraca także Sebastian Frycz.

Nie zabraknie zatem nazwisk znanych z mistrzostw Polski. Oprócz wymienionych już kierowców na trasach zobaczymy też m.in. Łukasza Kotarbę, Rafała Kręciocha, czy Marka Bugajskiego.

Zawodnicy startujący w ramach RO będą mieli do pokonania dwa odcinki więcej od kierowców HRSMP. Będą to dwa przejazdy przez próbę Brzegi sobotniego przedpołudnia.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News