Ojciec Sirotkina: Mój syn był lepszy od Kubicy

Ojciec Sirotkina: Mój syn był lepszy od Kubicy

Podaj dalej

We wtorek poznaliśmy decyzję Williamsa w sprawie składu brytyjskiej stajni na sezon 2018. Barw ekipy bronić będą Lance Stroll oraz Sergiej Sirotkin, a rezerwowym kierowcą został Robert Kubica. Ojciec Sirotkina, z którym Polak rywalizował o fotel twierdzi, że jego syn był na testach w Abu Dhabi szybszy od krakowianina.

Oleg Sirotkin, ojciec Sergieja, powiedział dla agencji prasowej Tass, że jego syn został wybrany przez Williamsa nie z powodu dodatkowych funduszy płynących za tą decyzją, a dlatego, że na posezonowych testach opon Pirelli w Abu Zabi był po prostu lepszy od Roberta Kubicy.

W trakcie testów Sergiej był lepszy niż Kubica. Lepiej poradził sobie z symulacją kwalifikacji i wyścigu – komentuje Oleg. Sergiej przeprowadził również testy na symulatorze, a jego wiedza okazała się być bardzo duża.

– Przekazywał inżynierom informacje o zachowaniu bolidu, które były na wyższym poziomie niż te, którymi mogą pochwalić się inni młodzi kierowcy o podobnym doświadczeniu – dodał.

Oleg Sirotkin przedstawił także po krótce cele, jakie Williams postawił najmłodszemu nie tylko w całej stawce, ale i historii Formuły 1, duetowi zawodników. Zadaniem zespołu jest utrzymać 5. miejsce wywalczone w sezonie 2017.

– Sytuacja jest jednak bardzo skomplikowana; McLaren od tego roku będzie jeździł na silnikach Renault, a jak wiemy, ich konstrukcje są zawsze szybkie. Renault pracuje nad nowym autem już od dwóch lat.

– Będziemy walczyć z Force India, Renault i McLarenem – zapowiada Rosjanin. Moim zdaniem Williams ma wielki potencjał. W tym roku będą mieli dwóch młodych kierowców, ale za rok, czy dwa, będą dużo silniejsi – zakończył.

Tagi: F1, Kubica, Sirotkin, Williams

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News