Ogólnoeuropejska sieć ładowania

Ogólnoeuropejska sieć ładowania

Podaj dalej

Audi i Porsche w ramach Volkswagen Group oraz BMW Group, Daimler AG i Ford Motor Company powołują do życia joint venture IONITY. Zadaniem organizacji będzie zaprojektowanie, zbudowanie i uruchomienie na terenie całego kontynentu sieci stacji ładowania wysokiej mocy.

Do 2020 roku ma powstać 400 stacji HPC, które znacznie ułatwią podróż na długich dystansach wszystkim posiadaczom pojazdów elektrycznych – Pierwsza ogólnoeuropejska sieć HPC odgrywa kluczową rolę w tworzeniu rynku dla pojazdów elektrycznych. Celem IONITY jest zapewnienie klientom możliwości szybkiego ładowania akumulatorów i cyfrowych płatności, by ich dalekodystansowe podróże odbywać się mogły łatwiej i bez stresu – komentuje prezes, Michael Hajesch.

Jeszcze w 2017 roku zostanie uruchomionych 20 stacji ładowania zlokalizowanych przy najważniejszych strategicznie drogach w Niemczech, Austrii i Norwegii. Oddalone będą od siebie maksymalnie o 120 kilometrów. W przyszłym roku sieć ta ma wzrosnąć już do 100 punktów. Czas ładowania będzie mocno skrócony za sprawą jego mocy wynoszącej 350 kW. Stacje będą pracowały w europejskim standardzie Combined Charging System.

BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company i Volkswagen Group, objęli równe pakiety udziałów w projekcie. Wszyscy zainteresowani zgodnie podkreślają, że są otwarci na wsparcie wszystkich chętnych podmiotów. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.ionity.eu.

Tagi: Elektromobilność

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News