Ogier: Zrobię wszystko, aby obronić tytuł

Ogier: Zrobię wszystko, aby obronić tytuł

Podaj dalej

Już jutro wystartuje 35. ADAC Rajd Niemiec – 10. runda Rajdowych Mistrzostw Świata. Przed rozpoczęciem zmagań na oesach organizator postanowił porozmawiać z kilkoma zawodnikami, w tym z Sebastienem Ogierem i Thierry’m Neuville’m. Oto, co współliderzy mistrzostw świata mieli do powiedzenia.

Sebastien Ogier: – Fakt, że wspólnie z Thierry’m przystępujemy do Rajdu Niemiec z identycznym dorobkiem punktowym czyni to wszystko jeszcze bardziej ekscytującym. W ostatnich dwóch latach wygrywałem domowy rajd mojego byłego pracodawcy – Volkswagen Motorsport. Były to bardzo emocjonalne chwile. W międzyczasie stało się tak, że ta impreza została również w pewnym sensie domową dla mnie. Teraz jestem tu z M-Sportem i naszą Fiestą WRC. Zrobię wszystko, aby obronić tytuł mistrzowski. Doświadczenie pomoże, ale zwycięstwo w Rajdzie Niemiec to nigdy nie jest przechadzka po parku, trzeba cały czas być maksymalnie skoncentrowanym – od pierwszej do ostatniej sekundy.

Thierry Neuville: – Ten sezon jest dla nas do tej pory bardzo udany. Przyjeżdżam na Rajd Niemiec ze sporą dawką pewności siebie. Nowy start z odcinkiem super specjalnym w Saarbrucken będzie pierwszą okazją do zobaczenia gdzie się plasujemy w stawce. Będziemy chcieli wykorzystać go do złapania dobrego rytmu. Musimy przede wszystkim znaleźć odpowiednie połączenie atakowania i maksymalnej koncentracji. Nie mogę się już doczekać tej imprezy, jest tak każdego roku. Zbiera się tutaj mnóstwo kibicujących nam fanów.

Tagi: WRC Rajd Niemiec

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News