Ogier x 3

Po raz trzeci z rzędu Sebastien Ogier wygrał Rajd Australii i przy okazji także po raz trzeci został mistrzem świata. Podium uzupełnili Jari-Matti Latvala i Kris Meeke.

Ogier x 3
Podaj dalej
fot. Red Bull Media House
fot. Red Bull Media House

Francuski kierowca Volkswagena zdominował niedzielny etap i wygrał wszystkie dzisiejsze oesy. Ogier dzięki wygranej przypieczętował trzeci z rzędu tytuł mistrza świata, wcześniej taki sukces zdołali wywalczyć tylko Sebastien Loeb i Tommi Makinen.  – Jak na razie to niesamowity sezon dla mnie – najlepszy w mojej karierze. Zwycięstwo w Australii też jest wspaniałe, ponieważ z pewnością to jeden z trudniejszych rajdów pod względem otwierania drogi. Na papierze triumf był praktycznie niemożliwy, ale byłem zdeterminowany. To była najlepsza droga do obrony tytułu – skomentował Ogier. Drugie miejsce zajął Jari-Matti Latvala, dzięki temu Volkswagen przypieczętował także tytuł w kategorii producentów. Pomimo to zadowolony mógł być Kris Meeke jadący DS 3 WRC, po nieudanych ostatnich rundach Brytyjczyk zajął miejsce na podium.

Za kierowcą Citroena uplasował się Andreas Mikkelsen, który zarobił dziś karę 10 sekund za spóźnienie na jeden z odcinków. Pierwszą piątkę uzupełnił rewelacyjny w ten weekend Hayden Paddon. – Jasne – nie stanęliśmy na podium, bardzo chcieliśmy to zrobić, ale jesteśmy zadowoleni z naszego tempa. Było kilka znakomitych czasów i powodów do świętowania z zespołem i z rodakami – podsumował kierowca Hyundaia.

W WRC 2 triumfował Nasser Al-Attiyah.

 

Generalka

 

Przeczytaj również