Ogier wraca na tron

Ogier wraca na tron

Ogier wraca na tron

Podaj dalej

Za nami pierwsza sobotnia pętla Rajdu Portugalii – 6. rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. Od samego rana doskonałe tempo prezentowali zawodnicy M-Sportu Ott Tanak i Sebastien Ogier. Niestety na ostatnim odcinku pętli Tanak uszkodził zawieszenie i Ogier ma teraz spokojną przewagę nad drugim Neuvillem.

OS10 Vieira do Minho 1 – 17.43 km

Pierwszy odcinek specjalny dnia wprowadził w szeregi zawodników nieco konsternacji. Po nienajlepszych występach ostatnimi czasy, najlepszy czas wykręcił Sebastien Ogier, co pozwoliło mu na awans na 2. pozycję w klasyfikacji generalnej, zaledwie 1,1 s. za swojego teamowego kolegę – Otta Tanaka. Doskonałym czasem popisał się również Elfyn Evans, który przeskoczył w generalce Craiga Brenna. Odcinkowe podium uzupełnił Thierry Neuville. On po 10 próbie rajdu plasował się na 4. miejscu w tabeli. Słabsze tempo od samego rana prezentował Stephane Lefebvre, który wyraźnie odstawał od reszty stawki samochodów WRC nowej generacji.

OS11 Cabeceiras de Basto 1 – 22.30 km

Po drugiej próbie dnia wszystko było jasne – sobota będzie opierała się o bratobójczą walkę w M-Sporcie. Ott Tanak wykręcił fenomenalny czas i zwiększył przewagę nad Sebastienem Ogierem. Trzeci na tym odcinku specjalnym Thierry Neuville stracił już 9,9 s. Pojawiły się też pierwsze problemy z samochodami. Esapekka Lappi zgasił auto na jednym z nawrotów i przez długi czas nie mógł zrestartować silnika. Elfyn Evans próbując ominąć jedną ze skał wypadł z trasy i do mety dojechał na kapciu. Przewaga Otta Tanaka w klasyfikacji generalnej wzrosła do 6,3 s.

OS12 Amarante 1 – 37.55 km

Dramat Otta Tanaka. Estończyk przesadził z prędkością na jednym z zakrętów, wyleciał z drogi i uderzył w skały, uszkadzając tym samym tylne zawieszenie w swojej Fieście. Bez skrupułów wykorzystał to Sebastien Ogier, który wygrywając oes awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Podium na próbie uzupełnili Thierry Neuville oraz Dani Sordo.

Klasyfikacja generalna

Po 12 odcinkach specjalnych Rajdu Portugalii na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej znajduje się Sebastien Ogier. Francuz ma w tym momencie przewagę w wysokości 19,5 s. nad drugim Thierrym Neuvillem i 25 s. nad trzecim Danim Sordo. Pierwszą piątkę uzupełniają Craig Breen oraz Ott Tanak.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News