Ogier: Wciąż kocham rajdy!

Ogier: Wciąż kocham rajdy!

Podaj dalej

Sebastien Ogier przed Rajdem Polski miał okazję spełnić jedno ze swoich dziecięcych marzeń, zasiadając za kierownicą bolidu Formuły 1 z zespołu Red Bull Racing. Francuz, który zrobił dobre wrażenie na torze Red Bull Ring przyznał, że jego największą miłością pozostają rajdy.

13-krotny zwycięzca Grand Prix David Coulthard był tego dnia „opiekunem” Sebastiena i wyjaśniał mu działanie poszczególnych systemów w bolidzie F1. Szkot przyznał, że Francuz spisał się w bolidzie bardzo dobrze.

Zważywszy na to, że był to jego pierwszy raz za kierownicą bolidu F1, przejechał 100 kilometrów po torze, który nie był mu do końca znany, myślę, że wykonał świetną robotę – skomentował Coulthard.

Ogier szybko zdementował jakiekolwiek plotki mówiące o jego ewentualnych przenosinach do królowej sportów motorowych. Myślę, że mam większe szanse na osiągnięcie czegoś w rajdach, aniżeli Formule 1! Szczerze, wydaje mi się, że rajdy są najlepsze. Kocham rajdy. Jazda po tych wszystkich różnych nawierzchniach jest wspaniała.

 – Jestem niesamowicie wdzięczny Red Bullowi za stworzenie dla mnie możliwości przejażdżki bolidem F1. Było niesamowicie, jednak twardo stąpam po ziemi i wiem, że nie ma możliwości na znalezienie nowej ścieżki kariery – to było tylko dla zabawy.

Tagi: Ogier, F1, Red Bull Racing

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News