Ogier w Hiszpanii znów użyje nowego aero Forda Fiesty WRC

Ogier w Hiszpanii znów użyje nowego aero Forda Fiesty WRC

22 interakcje
Ogier w Hiszpanii znów użyje nowego aero Forda Fiesty WRC

Podaj dalej

Przedostatnia runda Rajdowych Mistrzostw Świata, Rajd Katalonii będzie dla Sebastiena Ogiera kluczową imprezą w walce o obronę mistrzowskiego tytułu. O wygranej mogą zdecydować najmniejsze detale.

Zespół M-Sport Ford World Rally Team zdecydował się użyć w Hiszpanii nowego pakietu aerodynamicznego dla Forda Fiesty WRC. Modyfikacje rozwinięte przy współpracy z Ford Performance obejmują głównie tylne błotniki oraz dyfuzor. Do tej pory ten pakiet został użyty jedynie w Rajdzie Finlandii.

Dodatkowo auto wyposażono w wyczynowe amortyzatory firmy Sachs. Pozostałe Fiesty WRC będą w Katalonii używać amortyzatorów Reigera oraz starego pakietu aerodynamicznego. Amuletem szczęścia dla Ogiera może być też fakt, że wsiada do samochodu z nr nadwozia 10, którym wygrał w tym roku asfaltowy Rajd Korsyki.

Sebastien Ogier: Przyjechaliśmy do Hiszpanii na fali po zwycięstwie w Walii i zredukowaniu straty w mistrzostwach do 7 punktów. Z dwiema imprezami do końca, walka o tytuł robi się naprawdę gorąca, dlatego znów będziemy musieli dostarczyć mocny wynik, aby obronić koronę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News