Ogier najszybszy na testowym

Ogier najszybszy na testowym

Podaj dalej

Sebastien Ogier okazał się najszybszy na odcinku testowym przed Rajdem Meksyku. Francuz wyprzedził o 2,2 sekundy Thierrego Neuvilla.

fot. Volkswagen
fot. Volkswagen

Kierowcy mieli dziś okazję po raz pierwszy zmierzyć się na szutrze od przeszło czterech miesięcy. Początkowo Volkswageny nie brylowały tempem, jednak na czwartym przejeździe Ogier wykręcił czas, który zapewnił mu pierwsze miejsce w przed rajdowej klasyfikacji. W dalszej części tabeli nie było już tak dużych różnic i trzeci Meeke stracił do Hyundaia zaledwie 0,3 sekundy. Czwarte miejsce przypadło Jari-Matti Latvali i Madsowi Østbergowi, którzy wykręcili identyczny czas będą kolejną jedną dziesiątą z tyłu.

Taką samą stratę do kierowców bezpośrednio przed nim zanotował szósty Andreas Mikkelsen. Robert Kubica uplasował się na siódmej pozycji, choć podczas początkowych przejazdów Polak plasował się w czołowej trójce. Nie najlepiej Rajd zaczął Dani Sordo, który uplasował się na ósmym miejscu, jednak podczas czwartego przejazdu rozbił swojego Hyundaia przed czwartym kilometrem odcinka.

fot. wrc.com
fot. wrc.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News