Tanak za sterami Yarisa WRC w sezonie 2018

Zespół Toyota Gazoo Racing potwierdził dziś rano podpisanie umowy z Ottem Tanakiem, który z początkiem sezonu 2018 Rajdowych Mistrzostw Świata opuści brytyjski M-Sport i zasili szeregi składu prowadzonego przez Tommiego Makinena.

Tanak za sterami Yarisa WRC w sezonie 2018
Podaj dalej

30-letni Estończyk, zwycięzca dwóch tegorocznych rajdów, był jednym z najlepiej jeżdżących kierowców w sezonie 2017 WRC. Zespół Toyota potwierdził, że w przyszłorocznych mistrzostwach na każdej rundzie będą rywalizowały trzy Yarisy WRC prowadzone przez: Jari-Matti Latvalę, Esapekkę Lappiego oraz wspomnianego wcześniej Tanaka.

Jesteśmy zachwyceni, że udało się nam nawiązać współpracę z Ottem – nie kryje radości szef zespołu, Tommi Makinen. Od pewnego czasu mieliśmy na niego oko. Reprezentuje idealną mieszankę młodości i doświadczenia, co w połączeniu z odpowiednim nastawieniem mentalnym idealnie wpasowuje się w filozofię naszego zespołu.

– Podobnie do naszego Yarisa WRC, Ott przekroczył oczekiwania wszystkich obserwatorów, co zwiastuje dobrą współpracę z szybkością i równą jazdą na wszystkich nawierzchniach – kontynuował Makinen.

Kaj Lindstrom, aktualny pilot Juho Hanninena, który będzie pauzował w tegorocznym Rajdzie Australii, podejmie w zespole nową dla siebie rolę dyrektora sportowego – począwszy od Australii właśnie.

Wiem, że Kaj jest niesamowitym profesjonalistą i mam wspaniałe wspomnienia z naszej wspólnej wygranej w Rajdzie Monte-Carlo. Z pewnością wzmocni on szeregi naszego rozwojowego zespołu.

– Chciałbym podziękować mu za wszystko, co dla nas zrobił. Zawsze będzie członkiem naszej rodziny. To, gdzie znajdujemy się dziś, w dużej mierze zawdzięczamy także jemu – zakończył Makinen.

Tagi: Toyota, WRC, Yaris, Makinen, Tanak 

 

Przeczytaj również