Oficjalna gra F1 na telefony komórkowe

Oficjalna gra F1 na telefony komórkowe

25 interakcji
Oficjalna gra F1 na telefony komórkowe

Podaj dalej

Studio Codemasters już w maju zapowiedziało F1 2018. Tym razem jednak, kolejna odsłona serii dedykowanej sympatykom królowej sportów motorowych będzie dostępna również na urządzenia mobilne.

Premiera najnowszej gry z popularnej serii odbędzie się już jutro. Codemasters jest jednym z najstarszych brytyjskich producentów i wydawców gier komputerowych, który w swoim portfolio ma wiele tytułów związanych z tematyką sportów motorowych. Do tej pory studio wydało serię TOCA Touring Car, Colin McRae Rally, Dirt, Indy Car Series, Grid oraz właśnie F1. Nad ostatnią serią brytyjski producent gier pracuje nieprzerwanie od 2009 roku.

W sierpniu gra zadebiutowała na PS4, Xbox One i PC, i osiągnęła spory sukces komercyjny. Wersja mobilna o nazwie F1 Mobile Racing ma zawierać „konsolową rozgrywkę”. Obejmuje wszystkie zespoły, kierowców i 21 torów z bieżącego kalendarza. Gracze będą mogli też brać udział w „wydarzeniach czasowych”, które będą towarzyszyć oficjalnym weekendom wyścigowym F1. W czasie trwania takich eventów można będzie zdobyć wyjątkowe i niepowtarzalne nagrody.

Zespół Codemasters: Byliśmy zachwyceni ciepłym przyjęciem i wysokimi ocenami gry F1 2017. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy na tak silnym fundamencie budować F1 2018. W ciągu ostatnich kilku lat mocno zaangażowaliśmy się w zrozumienie potrzeb fanów, chcieliśmy dowiedzieć się, co jest dla nich ważne. Nie możemy się doczekać, aby ujawnić więcej szczegółów na temat funkcji, które nasi fani pokochają.

Na temat rozgrywki twórcy nie zdradzili niemal niczego. Wspomnieli jedynie, iż spodziewać można się bardziej rozbudowanego trybu kariery oraz sporej liczby klasycznych bolidów. Grę będzie można pobrać za darmo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News