Od Kia Picanto po bolid F1 - czyli co będzie można zobaczyć na Verva Street Racing 2019

Od Kia Picanto po bolid F1 - czyli co będzie można zobaczyć na Verva Street Racing 2019

Podaj dalej

Większość kibiców przyjedzie na tegoroczną edycję Verva Street Racing zobaczyć w akcji bolid Formuły 1 prowadzony przez Roberta Kubicę, jednak organizatorzy przygotowali również masę innych atrakcji.

W trakcie dwóch dni trwania Verva Street Racing kibice zgromadzeni w Gdyni będą mieli masę atrakcji i tysiące koni mechanicznych do podziwiania. Poniżej przygotowaliśmy dla was zestawienie najciekawszych pięciu maszyn, na które warto zwrócić uwagę.

1. Williams FW42

Choć tegoroczny bolid brytyjskiej ekipy dość mocno odbiega od czołówki, to wciąż jeden z najszybszych pojazdów w sportach motorowych. Zaprojektowanie i zbudowanie bolidu Formuły 1 to ogromne przedsięwzięcie. Kompletny samochód gotowy do wyścigu kosztuje około 8 milionów dolarów (30 mln złotych). Każdy z nich wyposażony jest w około 200 sensorów służących do zbierania danych. Samo okablowanie ułożone w linii prostej mierzy ponad kilometr.

Moc jednostki Mercedesa szacuje się na około 1000 KM. Robert Kubica i George Russell będą mieli okazję do uwolnienia jej na specjalnie przygotowanym torze F1 przy Skwerze Kościuszki.

Bolid Formuły 1 to prawdziwe arcydzieło nowoczesnej technologii. Najlepiej świadczą o tym m. in. warte około 800 tys. zł przednie skrzydło, czy wyceniana na 4 mln zł skrzynia biegów. W jednym wyścigu Grand Prix kierowcy zmieniają średnio biegi od 3000 do 3500 razy! Zdecydowanym liderem w tej kategorii jest Grand Prix Monaco. Na ulicach księstwa w trakcie wyścigu dochodzi nawet do 5000 zmian biegów.

Strony:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News