Ocon wraca do Mercedesa

Wiemy już, co będzie robił Esteban Ocon w sezonie 2019. Wychowanek Mercedesa, który po wyścigu o Grand Prix Abu Zabi straci dotychczasową posadę w zespole Force India, zostanie rezerwowym zawodnikiem Srebrnych Strzał.

Ocon wraca do Mercedesa
Podaj dalej

Esteban Ocon to jeden z bardziej utalentowanych kierowców w stawce, ale jak to często bywa Formuła 1 stanowi bardzo konkurencyjne środowisko, w którym nie zawsze można wszystko przewidzieć i znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie. W stajni z Silverstone zastąpi go syn nowego właściciela, Lance Stroll, a w Williamsie, gdzie Kanadyjczyk zwolnił miejsce zdecydowano się na zakontraktowanie George’a Russella i Roberta Kubicy.

Ostatnią możliwością utrzymania się w F1 był dla Ocona fotel Williamsa, ale ten wczoraj definitywnie zajął Robert Kubica. Toto Wolff po zamknięciu ostatniej szansy dla swojego kierowcy, w Abu Zabi przyznał, że Ocon w przyszłym sezonie skupi się na współpracy z fabrycznym zespołem Mercedesa, zamiast ścigać się w innych seriach wyścigowych.

Toto Wolff, szef Mercedesa: Plany są dość jasne. Będzie blisko związany z zespołem Mercedesa – będzie naszym rezerwowym i trzecim kierowcą. Mamy zamiar zrobić z nim kilka testów. Przyglądamy się testom przedsezonowym i tym w trakcie sezonu, ale decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Na pewno Ocon spędzi bardzo dużo czasu w symulatorze, abyśmy mieli pewność, ze jest dobrze przygotowany.

Wszystko wskazuje na to, że Ocon zostanie etatowym reprezentantem Srebrnych Strzał od sezonu 2020, kiedy to Mercedes najprawdopodobniej zrezygnuje z Valtteriego Bottasa.

Przeczytaj również