O krok od sukcesu

O krok od sukcesu

Podaj dalej

Druga runda pucharu Lamborghini Super Trofeo Europe jest już za nami. Zmagania na angielskiej legendzie – torze Silverstone obfitowały w wiele emocji. Po raz kolejny dobrze spisały się załogi rzeszowskiego teamu GT3 Poland.

Pary Rafał Mikrut i Grzegorz Moczulski oraz Artur Obuchowski i Mariusz Urbański od samego początku weekendu prezentowały dobre tempo. Wyraźnie było widać, że z każdym kilometrem rywalizacji załogi GT3 Poland zbliżały się do czołówki klasy AM.

Podczas pierwszego wyścigu, rozgrywanego w sobotę, 13 maja, Mariusz Urbański wspólnie z Arturem Obuchowskim zajęli w wyścigu 22. miejsce. Oznaczało to 12. pozycję w klasie AM. Rafał Mikrut z Grzegorzem Moczulskim okazali się tylko odrobinę wolniejsi, bo dojechali na miejscu 23. w klasyfikacji ogólnej i 13. w klasie AM. Sobota była jednak tylko przedsmakiem wielkich emocji w niedzielę.

W drugim wyścigu sytuacja do pewnego momentu wyglądała bardzo obiecująco. Artur Obuchowski od samego początku atakował kolejne pozycje i ostatecznie w pewnym momencie awansował na 1. miejsce w klasie AM. Niestety, po zmianie zawodników doszło do kontaktu Mariusza Urbańskiego z jednym z zawodników. Samochód Polaka wylądował na trawie i szanse na podium odeszły w niepamięć. Ostatecznie załoga ukończyła na miejscu 23. w klasyfikacji ogólnej i 11. w klasie AM. Rafał Mikrut i Grzegorz Moczulski zakończyli 2 pozycje niżej.

W obu wyścigach na Silverstone bezkonkurencyjna była para Vito Postiglione / Jonathan Cecotto. Kolejne zmagania w Lamborghini Super Trofeo odbędą się na francuskim torze Paul Ricard w dniach 23 – 25 czerwca.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News