Nurburgring liczy na powrót do F1

Nurburgring liczy na powrót do F1

Podaj dalej

Zarządcy niemieckiego toru-legendy Nurburgring twierdzą, że są pełni nadziei na to, że Formuła 1 wróci w końcu na ich tor i, że stanie się to w najbliższej przyszłości.

Nurburgring podpisał w 2006 roku umowę z innym torem – Hockenheim na wspólną organizację wyścigów na przestrzeni lat, jednak ta wygasła w roku 2015. W ubiegłym roku Grand Prix Niemiec odbyło się na torze Hockenheim, w tym sezonie nie ma go w ogóle, a planowany na 2018 rok powrót Niemiec do F1 zakłada za miejsce rozegrania wyścigu ponownie tor Hockenheim.

Przyszłość Grand Prix Niemiec jest bardzo mglista i na ten moment niewiele wiadomo, jednak zarządcy Nurburgringu mają wielką nadzieję na ponowne goszczenie wyścigów królowej motorsportu.

Mirco Makford, dyrektor Nurburgring: – Nasza pozycja w tym aspekcie się nie zmienia – nadal jesteśmy żywo zainteresowani organizacją wyścigu Formuły 1 na naszym torze. Nie mogę się już doczekać rozmów na temat przyszłości Grand Prix Niemiec z nowymi właścicielami F1. Czuję, że powrót Nurburgringu do kalendarza jest bliski.

Ostatnim zwycięzcą Grand Prix Niemiec na torze Nurburgring był Sebastian Vettel w 2013 roku.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News