Nowy zespół w Formule 1? Team wskazał już dwóch kierowców

Nowy zespół w Formule 1? Team wskazał już dwóch kierowców

13 interakcji
SIL_GP_DL-1651

Podaj dalej

Formuła 1 w 2021 roku może być bogatsza o dwa nowe zespoły. Jednym z nich ma być Campos Racing, hiszpański team, który obecnie ściga się w Formule 2 oraz Formule 3.

Właściciel zespołu Adrian Campos oraz współwłaściciel i prezes zarządu Salvatore Gandolfo spotkali się już z szefem F1 Chasem Careyem oraz Rossem Brawnem na pierwsze negocjacje. Zespół zapowiedział, że ma korzystać z finansowego wsparcia Monaco Increase Management, czyli firmy założonej przez Gandolfo.

Szefostwo Campos Racing stwierdziło, że dzięki nowym regulaminom technicznym oraz ograniczeniom budżetowym mniejsze zespoły mają większe szanse na dołączenie do F1. Team zatrudnił już nawet Petera McCoola i Bena Wooda do ról dyrektora technicznego i szefa działu aerodynamiki. Team zwrócił się także do Renault w sprawie ewentualnego wykorzystywania ich silników.

Campos Racing zapowiedziało, że ich kierowcami na sezon 2021 mogą być Pascal Wehrlein oraz Alex Palou. Ten pierwszy ścigał się już w F1, a obecnie jest kierowcą rozwojowym Ferrari i jeździ w Formule E. Palou startuje z kolei w japońskiej Super Formule, gdzie osiąga sukcesy. Zespół zapowiedział jednocześnie, że aktywne pozostaną teamy w F2 i F3 i będą pełniły rolę zespołów juniorskich.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News