Nowy wideorejestrator już w Polsce. Za jedyne 399 zł oferuje technologie z droższych modeli

Dobrze znany polskim kierowcom producent Mio zaprezentował swój zupełnie nowy wideorejestrator, który jest już dostępny na naszym rynku. Kamera o nazwie MiVue 595W otrzymała wszystkie niezbędne funkcje do uzyskania wysokiej jakości nagrań, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych. Do tego mamy 3-letnią gwarancję producenta i cenę zaledwie 399 złotych. 

mio-mivue-c595w
Podaj dalej

Co posiada nowy wideorejestrator od Mio? 

mio-mivue-c595w
fot. Mio

Marka Mio znana ze swojej wysokiej jakości produktów w segmencie premium zaprezentowała zupełnie nowy produkt. To wideorejestrator za jedyne 399 złotych, który oferuje dużo więcej, niż mogłaby sugerować jego cena. 

Wideorejestrator służy dziś nie tylko jako zabezpieczenie w razie wypadku, ale to wciąż jego główna i najważniejsza funkcja. Najnowszym trendem w tej dziedzinie jest technologia HDR (High Dynamic Range). Pozwala ona na uzyskanie wysokiej jakości obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. 

Jak działa HDR?

mio-mivue-c595w
fot. Mio

Technologia ta umożliwia zwiększanie zakresu dynamicznego obrazu. Dzięki temu zdjęcia i nagrania są bardziej realistyczne, a detale lepiej widoczne. Dotyczy to zarówno warunków, w których mamy bardzo mocno doświetlona drogę, jak i w nocy czy przy sztucznym oświetleniu. W przypadku kamer samochodowych HDR jest szczególnie przydatny podczas nagrywania w nocy, w trudnych warunkach pogodowych lub w miejscach o zmiennej jasności oświetlenia.

Dużo więcej niż „tylko” wideorejestrator 

Kamery samochodowe już dawno zaczęły wykraczać poza swoją pierwotną funkcję. Najnowsze Mio MiVue 595W nie jest w tej dziedzinie wyjątkiem. Kamera dzięki trybowi parkingowemu może stać się osobistym centrum monitoringu twojego auta. Wideorejestrator w trybie parkingowym, gdy zarejestruje zdarzenie, automatycznie nagra film, dzięki czemu łatwiej będzie ustalić sprawcę zdarzenia. 

mio-mivue-c595w
fot. Mio

Po włączeniu zapłonu otrzymamy specjalny komunikat na ekranie i możliwość szybkiego przejrzenia nagrania. MiVue 595W wyposażony jest także w superkondensator, który ma duszą żywotność. Oznacza to, że nie trzeba tak często go wymieniać ani ładować. 

Do tego mamy też zintegrowany moduł GPS, który pozwala określić dokładne położenie lokalizacji samochodu. Kamera posiada też funkcję asystenta przejazdu przez odcinkowy pomiar prędkości oraz informuje o fotoradarach. Funkcja AVG (Emergency Backup Battery) zapewnia  bezpieczne przechowywanie nagrań w przypadku awaryjnych sytuacji, zaś możliwość łatwego katalogowania nagranych materiałów, ułatwia ich szybkie odnalezienie i przeglądanie. Komunikacja i zarządzanie nagraniami stało się jeszcze prostsze dzięki zastosowaniu zintegrowanego modułu Wi-Fi. Umożliwia on przesyłanie nagrań bezpośrednio na smartfony, tablety czy laptopy oraz aktualizacje w czasie rzeczywistym.

Przeczytaj również