Nowy szef Daniela Ricciardo wątpi w jego zwycięstwa w przyszłym sezonie

Szef Renault i nowy pracodawca Danela Ricciardo, Cyril Abiteboul przyznał, że w nadchodzącym sezonie walka o zwycięstwa w wyścigach będzie graniczyć z cudem.

Nowy szef Daniela Ricciardo wątpi w jego zwycięstwa w przyszłym sezonie
Podaj dalej

Dyrektor Renault Sport F1 Team stwierdził, że w przyszłym roku Australijczykowi może być bardzo ciężko walczyć o zwycięstwa w wyścigach. Francuz dodał, iż stajnia z Enstone nastawia się na rywalizację o tytuł dopiero od 2021 roku.

Cyril Abiteboul: Głównym celem jaki sobie stawiamy w najbliższej przyszłości jest walka o mistrzostwo świata w 2021 roku. Mamy nadzieję, że Daniel będzie w stanie wygrywać wyścigi już w sezonie 2020. Wiemy, że nasi kierowcy nie chcą jeździć tylko dla przyjemności, ale dążą do czegoś więcej, chcą stawać na podium i bić się o zwycięstwa.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu 29-letni Australijczyk zaszokował świat F1 informując, że po zakończeniu obecnie trwającej kampanii rozstaje się z Red Bullem i od przyszłego roku będzie zawodnikiem Renault Sport F1 Team. Decyzja ta była o tyle zaskakująca, że Red Bull w ostatnich latach jest dużo mocniejszy niż Renault i w przeciwieństwie do teamu z Enstone liczy się w walce o zwycięstwa.

Przeczytaj również