Nowy lider Rajdu Bogów

Nowy lider Rajdu Bogów

Podaj dalej

Pierwszy dzień 3. rundy Rajdowych Mistrzostw Europy FIA ERC – Rajdu Akropolu już za nami. Po 102 km ścigania na prowadzeniu znajduje się Nasser Al-Attiyah. Podium uzupełniają na ten moment Bruno Magalhaes oraz Kajetan Kajetanowicz.

OS4 Gravia 2 był pierwszą próbą popołudniowej pętli. Greckie trasy najwyraźniej postanowiły kolejny raz dać w kość Kajetanowi Kajetanowiczowi, gdyż Polak stracił tu 15,6 s. do zwycięzcy odcinka specjalnego – Nassera Al-Attiyah. Podium uzupełnili tutaj Bruno Magalhaes oraz Nikolay Gryazin. Grzegorz Grzyb był 6.

Na OS5 Amfissa 2 odcinkowe podium wypełnione było tymi samymi zawodnikami, jednak dojechali oni w innej kolejności. Najlepszy był tym razem Portugalczyk Magalhaes. Kajetan Kajetanowicz próbę kończył niestety z przebitą oponą, co poskutkowało stratą 5,2 s. do zwycięzcy. Grzegorz Grzyb kolejny raz zakończył na 6. pozycji.

Ostatni odcinek specjalny dnia – OS6 Paleohori 2 okazał się końcem marzeń Nikolaya Gryazina na dobry wynik w tym rajdzie, gdyż samochód Rosjanina stanął w płomieniach na próbie, a załoga nie była w stanie go ugasić. Doskonale poradził sobie tym razem Kajetanowicz. Polak wygrał test z przewagą 6,1 s. nad drugim Magalhaesem oraz 6,4 s. nad trzecim Al-Attiyah.

Po pierwszym dniu na prowadzeniu w rajdzie znajduje się Nasser Al-Attiyah. Reprezentant Kataru ma w tym momencie prowadzenie w wysokości 8,4 s. nad Bruno Magalhaesem i 29,5 s. nad Kajetanem Kajetanowiczem. Czy taka strata przekreśla szanse Polaka na zwycięstwo w imprezie? Absolutnie nie. Jutro na zawodników czeka 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 126,68 km. Pierwszy z nich – OS7 Eleftherochori 1 rozpocznie się o godzinie 7:55 czasu polskiego.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News