Nowe wyzwanie Subaru Poland Rally Team

Nowe wyzwanie Subaru Poland Rally Team

Nowe wyzwanie Subaru Poland Rally Team

Podaj dalej

Wielkimi krokami zbliża się początek sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Podczas rozpoczynającego się w piątek Rajdu Świdnickiego Krause, Subaru Poland Rally Team zadebiutuje w nowym składzie. Tym razem barw zespołu na odcinkach bronić będą Marcin Słobodzian oraz Mikołaj Marczyk.

Dla tego pierwszego niezwykle istotny był sezon 2016. Pilotowany przez Jakuba Wróbla Marcin Słobodzian na początku sezonu wygrał Rajd Zamkowy oraz Rajd Ziemi Bocheńskiej w klasie RO 4WD. Później nie było wcale gorzej, kierowca Subaru Imprezy STi N14 wygrał do końca sezonu jeszcze Rajd Wisły, Rajd Opolski oraz Rajd Cieszyńskiej Barbórki, za każdym razem prezentując niesamowite tempo.

Ubiegły sezon był przełomowy również dla Mikołaja Marczyka. Młody kierowca startował Hondą Civic Type-R i wygrał w klasie Rajd Zamkowy i Rajd Doliny Krzemionki, a Rajd Mikołowsko-Żorski, Ziemi Bocheńskiej i Cieszyńskiej Barbórki ukończył na podium.

Piotr Gradoń, koordynator teamu Subaru Poland Rally Team: -Cel dla obu zawodników na ten sezon jest taki sam. Można go skwitować jednym słowem – nauka. Na razie nie nastawiamy się na żadne wyniki, zarówno Marcin Słobodzian, jak i Mikołaj Marczyk to zawodnicy młodzi i nie posiadający wielkiego bagażu doświadczenia. Dlatego też głównym celem na ten sezon jest nauka. Jeżeli będzie progres a wszyscy mamy taką nadzieję, to dla nas będzie to wystarczający dowód na to, że wybraliśmy odpowiednich kierowców.

Obu zawodników, mimo równie młodego wieku prowadzi Wojtek Chuchała. Również dla niego najważniejszy jest ciągły postęp u Marcina i Mikołaja. Nikt nie nastawia się na wynik i nie wyznacza miejsc, które trzeba zająć. Obaj kierowcy są już po testach przed Rajdem Świdnickim i wszystko wygląda bardzo dobrze. Każdy członek zespołu jest do ich dyspozycji praktycznie o każdej porze dnia i nocy. Najważniejsze dla nas jest to, że tak Marcin Słobodzian, jak i Mikołaj Marczyk są niezwykle ambitni i pracowici.

Jak poradzi sobie nowy skład Subaru Poland Rally Team? Przekonamy się już wkrótce. Rajd Świdnicki Krause rusza w piątek, 21 kwietnia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News