Wielkie wyzwanie Norwega

Wielkie wyzwanie Norwega

Podaj dalej

Ole Christian Veiby podpisał właśnie kontrakt ze Skodą Motorsport. Na jego mocy Norweg wystartuje w mistrzostwach FIA Asia-Pacific Rally Championship.

Veiby samym faktem podpisania kontraktu stał się jedynym rajdowym kierowcą fabrycznym w Norwegii. Jego koledzy z ekipy Skody – Pontus Tidemand oraz Espaekka Lappi wcześniej również brali udział w mistrzostwach Azji i Pacyfiku. Można spotkać tam niezwykłe, unikatowe szutrowe rajdy, które w znacznym stopniu pomagają rozwijać umiejętności jazdy po tej nawierzchni.

Ole Christian Veiby: -Jest to absolutnie niesamowita wiadomość. Starty w tym cyklu są bardzo dużym krokiem wprzód w poszukiwaniu kontraktu w jednym z teamów WRC. Ta szansa znaczy dla mnie niezwykle dużo. Mistrzostwa będą fantastyczne. Wydaje się, że dobry wynik na Rajdzie Szwecji był kluczowy dla Skody, w podjęciu takiej decyzji odnośnie mnie. Teraz postaram się zapewnić im mistrzostwo w tym cyklu.

W kalendarzu APRC znajduje się 6 rajdów – International Rally of Whangarei w Nowej Zelandii, International Rally of Queensland w Australii, Zhangye Rally w Chinach, Malaysian Rally w Malezji, Rally Hokkaido w Japonii oraz finałowa runda w Indiach.

Partnerem z teamu Ole Christiana Veiby będzie broniący tytułu mistrzowskiego APCR reprezentant Indii – Gaurav Gill. Pierwszy rajd cyklu rozpocznie się 28 kwietnia w Nowej Zelandii.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News