Nowe wyzwania Kuby Greguły

Nowe wyzwania Kuby Greguły

Nowe wyzwania Kuby Greguły

Podaj dalej

Przerwa międzysezonowa wielkimi krokami zbliża się ku końcowi – 16-letni Kuba Greguła nie spędził jej tylko na przygotowaniach fizycznych i ładowaniu baterii przed nowym cyklem, ale także na znalezieniu nowego wyzwania. Po serii testów, sprawdzianów i analiz, wybór zespołu padł na Forda Fiestę R2 w asfaltowej specyfikacji.

Dokładny harmonogram startów krakowianina nie jest jeszcze znany, a sezon 2018 będzie skupiony głównie wokół nauki samochodu i zbierania cennego doświadczenia.

Ford Fiesta R2 to jeden z najbardziej popularnych samochodów przednionapędowych na odcinkach specjalnych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Konstrukcja M-Sportu charakteryzuje się czterocylindrową jednostką o pojemności 1,6 l, która rozwija 170 koni mechanicznych. Przez wielu specjalistów samochód ten jest uznawany za idealny do stawiania pierwszych kroków w motorsportowym świecie.

Ze względu na ograniczenia wiekowe, Kuba Greguła nie przystąpi jednak „z marszu” do udziału w zawodach. W tym roku 16-latek skupi się na nauce samochodu i przygotowaniach do kolejnych sezonów, biorąc udział w pojedynczych wyścigach na torach w Polsce, a także trasach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Pierwszy start krakowianina zaplanowano jeszcze w tym miesiącu w trakcie imprezy SuperOES – Samochodowe Kryterium Toru Kielce. Kuba Greguła wspólnie ze swoim zespołem nie chcą jednak ograniczać swoich możliwości tylko do Fiesty R2, nie wykluczając dodatkowych testów czy startów, za kierownicami innych samochodów. Niemniej jednak, to Fiesta będzie wyborem numer 1.

Kuba Greguła: Oto nasze newsy na sezon 2018! Choć dokładny plan startów nie jest jeszcze znany, mogę już potwierdzić, że do naszej stajni zawitał nowy Ford Fiesta R2 – znacie moją pasję do rajdów, więc możecie wyobrazić sobie, jak szczęśliwy z tego powodu jestem. Oczywiście, przede mną ogrom pracy i nauki, jednak wiem, że będę miał wokół siebie właściwych ludzi, którzy pomogą przejść przez ten trudny proces. Samochodu uczyć będzie mnie Wojtek Chuchała, który ma ogromną wiedzę na temat rajdówek, a z którym mam także bardzo dobry kontakt. W tym roku nie będę jednak walczył o mistrzowskie tytuły – skupimy się na wspomnianej już przeze mnie nauce samochodu. To bardzo ważne, aby przystąpić do właściwej rywalizacji z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Za kierownicą Fiesty R2 zadebiutuję podczas lutowego SuperOESu na Torze Kielce. Już dziś nie mogę się doczekać i bardzo cieszę się z tego, że cały czas idziemy do przodu. 

Tagi: Greguła, Kuba Greguła, Ford Fiesta R2

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News