Nowe pojazdy z Chin

Nowe pojazdy z Chin

Nowe pojazdy z Chin

Podaj dalej

Już niebawem na polskim rynku elektromobilności ma pojawić się nowy poważny gracz. Mowa o firmie Govena Lighting, która zamierza wprowadzić do naszego kraju auta marki Roewe.

Jak podaje portal businessinsider.com ceny proponowanych modeli będą się zaczynały już od 50 tysięcy złotych. Ale nie tylko tanie egzemplarze będą dostępne w polskich salonach. Pojazdy o wartości przekraczającej 200 tysięcy złotych także pojawią się w sprzedaży. Plany firmy wykraczają szeroko poza jednorazową chęć zaistnienia i do 2025 roku spółka Govena Lighting pragnie posiadać 10% udziału na naszym rynku elektromobilności. Firma ma pewnego rodzaju doświadczenie, bowiem od wielu lat zajmuje się produkcją elektroniki użytkowej.

Producent przedstawił bardzo nietypowy i ciekawy parametr, z którego wynika, że koszt naładowania samochodu w przeliczeniu na przejechane kilometry wyniesie 3 grosze za każde 1000 metrów. Co ważne, większość pojazdów ma być wyposażonych w komponenty dostarczane przez polskich dostawców – Auta będą dostępne w sprzedaży jeszcze pod koniec tego roku w jednym z 5 planowanych salonów sprzedaży. Docelowo chcemy mieć gęstą sieć dystrybutorów regionalnych, która pokryje wszystkie województwa – informuje dyrektor ds. rozwoju, Mateusz Kowalski.

Pierwsze modele, które finalnie trafią do Polski zostaną zaprezentowane już w kwietniu – Produkt, który chcemy zaoferować w Polsce, jest w pełni bezpieczny, a jego wyposażenie nie ustępuje zachodnim konkurentom. Samochody będą objęte gwarancją z limitem do 100 tys. km. Dodatkową gwarancją obejmujemy baterie. 2000 cykli pełnego naładowania. Na tę chwilę mogę jedynie powiedzieć, że w naszym katalogu pojawi się m.in. model eRX-5. Jest to bardzo dobrze wyposażony SUV. W standardowej opcji klienci znajdą w nim m.in. wirtualny kokpit, skórzaną tapicerkę czy nawigację satelitarną – kończy w rozmowie z Business Insider, Mateusz Kowalski.

Tagi: Elektromobilność

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News