Nowe ERC Junior

Nowe ERC Junior

Nowe ERC Junior

Podaj dalej

Organizatorzy Rajdowych Mistrzostw Europy podzielą w przyszłym roku klasę ERC Junior, która będzie rywalizować zarówno autami R2, jak i samochodami R5.

fot. ERC
fot. ERC

W przyszłym roku juniorzy zmierzą się w dwóch pod kategoriach U27 – przeznaczonej dla mniej doświadczonych kierowców oraz U28, dla tych, którzy mają już za sobą starty na międzynarodowych trasach. W każdej z nich kalendarz obejmie sześć rund.

W pierwszej kategorii w użyciu będą auta R2, w których będą mogli zasiąść kierowcy poniżej 27 roku życia, a do klasyfikacji będą liczone cztery najlepsze wyniki. Nagrodą zaś będzie 100 tysięcy Euro do wykorzystania na starty w klasie U28. Tutaj zawodnicy będą już jeździć samochodami R5, a zwycięzca tych zmagań otrzyma w nagrodę start autem klasy WRC z 2016 roku w jednej z europejskich rund Rajdowych Mistrzostw Świata.

– Młodzi kierowcy z ERC Junior szukają możliwości na dalsze starty, jednak bez finansowego wsparcia nie jest to możliwe. ERC Junior U28 zmniejszą tą różnicę dając kierowcom krok na przód w kwestii osiągów. Dając im natomiast jako nagrodę start w aucie WRC dostrzegamy ich ambicję na osiągnięcie najwyższego poziomu w tym sporcie – powiedział Jean-Baptiste Ley, koordynator ERC.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News