Nowe Audi S4 Avant 2020 otrzyma wielki silnik V6 TDI o mocy 342 KM

Nowe Audi S4 Avant 2020 otrzyma wielki silnik V6 TDI o mocy 342 KM

maxresdefault-3

Podaj dalej

Każde wcielenie Audi S4 napędzane było innym silnikiem, a najnowsze wyposażone zostało w ogromnego Diesla. Choć większość producentów stara się odchodzić od tradycyjnych jednostek spalinowych, marka z czterema pierścieniami w logo w Europie stawia właśnie na taką konfigurację. 

Jednostka V6 ma pojemność 3 litrów i zapewnia 342 KM oraz moment obrotowy w wysokości 700 Nm. Silnik został sparowany z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła Quattro. 

Taka konfiguracja zapewnia kompaktowemu kombi klasy premium przyspieszyć do 100 km/h w zaledwie 4,9 sekundy. Prędkość maksymalna: 250 km/h. Samochód otrzymał również elektryczną sprężarkę, która eliminuje turbo dziurę. 

Zostawiając sportowy wygląd z boku, Audi S4 na 2020 rok ma wygodnie fotele z funkcją masażu, przyzwoitą ilość miejsca z tyłu i średniej wielkości bagażnik. Samochód jest częścią aktualizacji o tajemniczej nazwie B9.5, która wprowadza odświeżenie wizualne i techniczne zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. 

1300-konne Audi RS4 popularnego YouTubera spłonęło. Budował je 10 lat

W jej skład wchodzi także dodanie najnowszego systemu multimedialnego z 10,1-calowym ekranem dotykowym. W przeciwieństwie do większego S6, tutaj do sterowania klimatyzacją mamy wciąż klasyczne przyciski. 

Z pierwszych informacji wynika, że nowe Audi S4 jest bardzo wygodne w trasie. Jego układ kierowniczy jest bezpośredni. To, co wielu może się nie spodobać, to atrapy rur wydechowych i fałszywy hałas silnika dochodzący do nas z głośników. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News