Nowa twarz Jeepa Cherokee

Nowa twarz Jeepa Cherokee

Podaj dalej

W Detroit na targach motoryzacyjnych został zaprezentowany odświeżony model Jeepa Cherokee. Zmiany objęły nie tylko zewnętrzną i wewnętrzną stylistykę pojazdu, ale również silnik. Trzeba przyznać, zapowiada się ciekawie!

Jeep w nowej odsłonie nadal jest dosyć specyficzny, jeśli chodzi o jego kształt. W nowej wersji został zmieniony pas przedni, maska, reflektory LED, światła do jazdy dziennej oraz światła przeciwmgielne. W środku samochodu pojawiły się nowe chromowane, satynowe oraz wykonane w połyskującym czarnym tworzywie akcenty. Do wyboru mamy również dwa ekrany o rozmiarze 7 lub 8,4 cala. Auto otrzymało najnowszy system Uconnect, kompatybilny z Apple CarPlay i AndroidAuto.

Warto powiedzieć również kilka słów na temat nowego silnika. Motor ma 2 litry pojemności, 4 cylindry oraz turbosprężarkę z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Została również dodana funkcja start/stop. Oprócz tego potencjalny klient do wyboru ma nadal poprzednie wersje silnikowe, czyli 3,2-litrowy silnik Pentastar V-6 oraz 2,4-litrowego Multiair2. Nie zależnie od opcji silnika, na którą się zdecydujemy, każdy z nich będzie współpracował z 10-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Pierwsze egzemplarze na rynku europejskim powinniśmy zobaczyć w drugiej połowie tego roku.

Tagi: Jeep

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News