Nowa Tesla Model Y z rabatem producenta 26 000 zł. Elektryczny SUV dostępny od ręki

Samochody elektryczne w ostatnich miesiącach nie mają najłatwiejszego życia. Popyt na pojazdy na baterie znacząco zmalał i dzieje się tak z wielu powodów. Mniejsze lub zupełny brak rządowych dofinansowań w wielu europejskich krajach to jeden z nich. Ale teraz Tesla wprowadza swój własny rabat – aż 26 000 złotych na Teslę Model Y. Czy SUV dzięki temu znajdzie swoich klientów?

tesla-model-y
Podaj dalej

Samochody elektryczne zalegają na placach 

tesla-model-y
fot. Tesla

Problem ze sprzedażą samochodów elektrycznych zaczyna być co raz bardziej poważny. Pierwszy „rzut” klientów, którzy byli zdecydowani na zakup tego typu pojazdu już się wyczerpał. Ponadto, Niemcy i wiele innych europejskich krajów wycofało swoje rządowe dopłaty do elektryków. Co więcej, samochody te wcale nie zaczęły tanieć z biegiem czasu i wciąż są dużo droższe od ich spalinowych odpowiedników. 

Teraz w tarapaty wpadła Tesla. Sytuacja marki nie jest dobra, nawet w Europie. Z danych niemieckiego KBA wynika, że sprzedaż amerykańskiego producenta u naszych zachodnich sąsiadów w samym tylko maju spadła o 64 procent. To gigantyczny cios, ale też problem, który trzeba w jakiś sposób rozwiązać. 

Należy też wspomnieć, że Tesla ma przecież swoją fabrykę w Niemczech. Dzięki temu samochody są dostępna właściwie na zawołanie. Firma mogłaby w łatwy sposób poprawić swoją sprzedaż, ale nie bardzo jest komu kupować jej samochody. Co więcej, produkcja cały czas działa, więc samochody zaczynają zalegać na placach.

SUV od Tesli z ogromnym rabatem 

tesla-model-y
fot. Tesla

Jak zauważa niemiecki portal Noz, Tesla oferuje obecnie niemieckim klientom tzw. ekologiczny rabat w wysokości 6000 euro (26 000 zł) na nowe Modele Y. SUV w ogromnych ilościach składowany jest na byłym lotnisku wojskowym w pobliżu Berlina. Najnowszy rabat ma pomóc odkurzyć magazyny i pokazuje, że problem jest poważny. Co więcej, aby otrzymać rabat, należy kupić samochód przed końcem czerwca. To z kolei ma pomóc poprawić liczby kwartalne. 

Rabat obniża cenę podstawowego Modelu Y do 38 990 euro, czyli około 169 000 złotych. Co ważne, zniżka dotyczy nie tylko bazowego modelu, ale także wersji dalekiego zasięgu i bardziej wydajnego AWD. 

Duża obniżka może mieć także związek z wejściem nowego pakietu zasad bezpieczeństwa. Przepisy te w Unii Europejskiej zaczną obowiązywać od 7 lipca i wtedy każdy nowy samochód będzie musiał być wyposażony w nowe obowiązkowe wyposażenie. 

Przeczytaj również