Nowa szkoła ścigania Fastline Racing Academy!

Nowa szkoła ścigania Fastline Racing Academy!

Podaj dalej

3…2…1… start!!! Ruszyła szkoła ścigania Fastline Racing Academy! To wspólny projekt zespołów Fastline Racing i GT3 Poland. Pierwsze testy i treningi wyścigowe odbyły się 4 października na Torze Poznań. Pierwsi adepci sztuki ścigania, już wcześniej zaprawieni w sportowej jeździe na różnych eventach na torach w Poznaniu zasiedli za kierownicą wyścigowych Porsche 911 GT3 Cup i Lamborgini Super Trofeo.

To dokładnie te same samochody, którymi w sezonie 2017 zawodnicy GT3 Poland ścigali się w pucharze Lamborghini Super Trofeo Europe, a Mariusz Miękoś i Mariusz Urbański zdobyli podwójne tytuły Wyścigowych Mistrzów Polski w wyścigach długodystansowych Hour Race. To właśnie Miękoś oraz szef zespołu GT3 Poland – Bartek Opioła, trenowali przyszłych kierowców wyścigowych.

W Poznaniu Lamborgini testował również Mistrz Polski w Sprincie, Jędrzej Szcześniak. Ciekawe czy to zapowiedź zmiany Porsche 911 GT3 Cup na inną markę?

Drugie treningi cyklu Fastline Racing Academy odbyły się na słowackim torze Slovakiaring. Tu oprócz adeptów sztuki wyścigowej regularne testy zaliczyli zawodnicy GT3 Poland, a wszystko pod okiem gwiazdy Lamborgini Super Trofeo – Artura Janosza. Było bardzo szybko!

Ciekawostką było też pojawienie się rodzinnej zmiany Mariusza Miękosia – pierwsze testy zaliczył bowiem syn Mariusza – Mateusz Miękoś. Czyżby kolejna rodzinna załoga długodystansowa? Na razie zawodnicy nie zdradzili planów na sezon 2018.

Następne treningi wyścigowe już w przyszłym tygodniu –  23-24 października na torze Panonia Ring!

Terminy listopadowych treningów i testów Fastline Racing Academy, które odbędą się już na południu Europy, są w trakcie ustaleń. Bądźcie czujni, gdyż zespół opublikuje pełną ofertę treningów na jesień 2017 i zimę 2017/2018 już podczas targów Warsaw Moto Show.

Wszystkich przyszłych i czynnych kierowców wyścigowych zapraszamy, kontakt: mariusz.miekos@fastline.pl  lub 601280520. Zapraszamy!!!

Więcej na:

https://www.facebook.com/mariusz.miekos.racing/

https://www.instagram.com/mariuszmiekosracing/

http://wrc.net.pl/rusza-fastline-racing-experience-2017

Tagi: Fastline Racing Experience, Academy, akademia, treningi, testy, nauka ścigania, Tor Poznań, Mariusz Miękoś, GT3 Poland, Bartek Opioła

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News